Як доглядати за велосипедом посезонно
Для того щоб ваш вірний двоколісний друг служив вам довго та безвідмовно, необхідно приділяти увагу ретельному та своєчасному догляду за велосипедом. Проводячи чищення, змащування компонентів та правильне зберігання, ви продовжите термін служби велосипеда та уникнете безлічі проблем, пов'язаних з обслуговуванням та ремонтом.
Догляд після зимового зберігання
Більшість велосипедистів вважають за краще кататися в теплий сезон і зберігати велосипед у зимовий період вдома або в гаражі. Перш ніж прибирати транспортний засіб на зберігання, його слід ретельно очистити, просушити та накрити плівкою або матерією для захисту від пилу та сонячних променів.
Після зимового зберігання велосипед потрібно уважно оглянути. Професійні моделі можна віднести до веломайстерні для діагностики та, за необхідності, проведення якісного обслуговування. Якщо після зими велосипед видає скрипи або, що гірше, виявляється корозія, необхідно ретельно змастити деталі.
Догляд за велосипедом після дощу
Дощ та бруд є негативними факторами для велосипеда. Щоб він прослужив якнайдовше і уникнути частої заміни деталей, після кожного дощу його необхідно ретельно очищати. Якщо невеликі забруднення, достатньо промити велосипед під душем за допомогою м'якої губки. У разі більш сильних забруднень, рекомендується використовувати шампунь та щітку для більш ретельного чищення.
Після миття обов'язково протріть велосипед сухою м'якою тканиною, щоб запобігти корозії. Якщо вода змила мастило з деталей, важливо нанести його знову, щоб уникнути зайвого навантаження на компоненти та запобігти їх поломці.
Як правильно доглядати велосипед зимою
Зимові холоди та сніг – важке випробування не тільки для людини, але і для її велосипеда. У цей час року багато деталей найшвидше приходять у непридатність від холоду. Тому догляд за велосипедом має на увазі часту перевірку технічного стану байка.
Ланцюг дуже сильно страждає від снігу з сіллю, піском і різними реагентами, якими посипають дороги, тому мити і змащувати її треба хоча б тричі на тиждень. А краще – після кожної поїздки. Також від реагентів страждають і підшипники, рази два за зиму втулки коліс і каретку слід розбирати, чистити і змащувати, а іноді й замінювати деталі, які встигли стати непридатними.
Мастило на морозі густіє, і це посилює навантаження на деталі. Тому не варто сильно перенапружувати свого залізного коня. Від холоду багато елементів, таких як гумові сальники у втулках, замерзають і втрачають еластичність, тому їх також треба частіше перевіряти і при необхідності міняти.
Як правильно змащувати деталі?
Мастило необхідне наступним деталям:
- Велосипедного ланцюга, касетам та зіркам. Для того щоб все це змастити, достатньо змастити ланцюг і кілька разів провернути педалі;
- Тросику та шарнірам на гальмах, а також точці входу троса в сорочку. При змащуванні цих деталей треба бути гранично обережним, щоб олія не потрапила на обід, тому що в іншому випадку гальмувати велосипед більше не буде;
- У перемикачах швидкостей необхідно змастити всі деталі, що рухаються;
- Каретковий вузол і підшипники коліс найкраще обробити густішим мастилом.
Щоб захистити деталі від швидкого зношування, їх необхідно періодично змащувати. А перед цим слід помити та ретельно висушити велосипед.
Найкраще для змащення підійде звичайний спрей WD-40, проте можна скористатися і простою олією або навіть просто солідолом. Деякі велоаматори купують спеціалізовані олії в магазинах та точках обслуговування велосипедів.
Для зручності нанесення можна взяти шприц. Масла має бути достатньо, але не надто багато. Небажано, щоб воно витікало з усіх деталей – це призведе лише до швидкого забруднення. Надлишки мастила можна акуратно витерти серветкою.
Як очищати велосипед від забруднень
Гігієна є ключем до збереження не тільки здоров'я, а й справного стану велосипеда. Існує два основних методи очищення вашого залізного друга. Перший – це самостійне чищення будинку. Для цієї процедури вам знадобляться: спеціальний велосипедний шампунь або звичайний засіб для миття посуду; губка; пара щіток – тверда та м'яка; можливо, потрібний пензель для чищення пляшок для видалення забруднень у важкодоступних ділянках.
В основному, все очищається губкою з великою кількістю води та миючим засобом. Забруднення на ланцюгах та інших компонентах видаляються за допомогою щіток та пензля. Важливо бути обережним при чищенні велосипеда. Необхідно уникати потрапляння води в колісні втулки та каретку, оскільки це може пошкодити підшипники.
Другий метод – використання автомийки. Цей варіант дуже простий і займає трохи часу, але має певні особливості: необхідно знизити силу струменя, щоб не завдати шкоди дрібним деталям і засмічити підшипники піском, а також намагатися не направляти воду в згадану каретку, сальники вилок і втулки.
Якщо ви дбатимете про свій велосипед, ретельно очищатимете і змащуватимете його при необхідності, він прослужить вам набагато довше і подарує безліч позитивних емоцій.