Який велосипед та підробка: Як відрізнити?
Часто буває так, що покупці не бачать сенсу купувати велосипед за 20 тис. грн., коли в іншому магазині такий же віддають за 10 тис. Поспішаємо вас розчарувати – схожість лише зовнішня. Якщо розпочати детальний розгляд, то навіть новачок побачить суттєву різницю.
Насправді існує кілька дієвих правил, які допоможуть відрізнити підробку і уникнути покупки подібного транспорту, адже це загрожує додатковими вкладеннями, а довговічність і зовсім виключена.
Чого слід уникати?
Насамперед, вихваляючих написів: Super, Mega, Mountain та інших. Відомі виробники уникають подібного «колгоспу» і вказують лише назву свого бренду та моделі.
Навісне обладнання, зокрема перемикачі швидкостей, мають бути якісними. Якщо ви бачите Shimano або Sram, будьте впевнені, що маєте справу з перевіреним вузлом. Згадані виробники були заміни у виготовленні сумнівних деталей навіть бюджетного сегмента. Більше преміальна версія – Sunrace, Microshift. Якщо пропонують купити щось інше, то радимо спочатку вивчити бренд, відгуки та огляди.
Чому слід побоюватися неякісного навісного обладнання:
- швидко приходить у непридатність;
- не витримує навантажень;
- складні в точному налаштуванні;
- Видають скрегіт;
при роботі збоять, перекидаючи ланцюг не на ті зірки навіть при повному налаштуванні.
Знаючи вже ці моменти, попросіть продавця продемонструвати працездатність перемикачів.
Вага
Понад 17 кг - це вже танк, який розганяється дуже повільно, зовсім не практичний у транспортуванні.
Колеса
Найдешевші обода – одинарні. Саме такі зазвичай стоять на дешевих підробках. Помітити їх із першого погляду важко. Зверніть увагу на наявність вісімок, стан камер.
Вибираєте велосипед на литих колесах? Гарний вибір, але ціна становить кілька тисяч доларів. Знайшли за кілька тисяч гривень? Можете бути впевнені, що вам продають товар найгіршої якості, який і кілька місяців довгих поїздок не витримає. Про ремонтопридатність і говорити не варто.
Втулки
Саме вони забезпечують легке, довге крутіння колеса без різних звуків. Підвальні втулки навряд чи можуть цим похвалитися, тому що якість підшипників залишає бажати кращого. Ідеальний варіант – купувати велосипед, де на кожному вузлі відзначений бренд-виробник із конкретною моделлю.
No-name втулка гарантує:
- регулярну поломку один раз на 1-3 місяці;
- нерівності та зазубрені;
- матеріал виготовлення "фольга";
- можливі патьоки;
- Низькоякісна фарба.
Амортизуюча вилка
Дешеві велосипеди ніколи не запропонують гідної амортизації. А ось зайві проблеми без проблем. При покупці перевірте люфт вилки: затискаєте передні та задні гальма та спробуйте качати велосипед вперед-назад. Сильний люфт добре помітний, тому висновки робіть дома.
Зазначимо, що і на висококласних вилках трапляється шлюб. Наявність люфт однозначно призведе до розбовтування.
Мінімальний хід вилки також не запропонує комфорту в подоланні різних нерівностей або перешкод.
Сідло
Елемент просто знімається, тож обов'язково зробіть це для детального розгляду. Нитки, що стирчать, криві шви, тріщини – все це показник дешевизни, яка має на увазі тільки додаткові вливання в велосипед. Вже за кілька місяців таке сідло гарантовано порветься.
Наявність додаткової комплектації
Вульгарні виробники та продавці неякісних велосипедів завжди заманюють покупців наявністю додаткових бонусів: багажники, велосумки, тримачі для пляшок тощо.
Відомі бренди не практикують такого. Це навіть вважається поганим тоном. Уважно перевіряйте всі елементи встановлення. Наприклад, поторкавши крила можна вже судити про їхню якість.
Рама
Основна частина будь-якого велосипеда. У поодиноких випадках навіть високоякісні та професійні моделі ремонтопридатні, тому до вибору слід підходити з усією відповідальністю.
Гідна рама – це:
- рівні та красиві шви;
- відсутність металевих патьоків;
- Тривала гарантія, що становить від 3 до 5 років. На преміальні моделі можна навіть довічну гарантію отримати;
- Гарна геометрія, яка виглядає надійно;
- відсутність будь-яких декоративних елементів, додаткових труб тощо.
Підбиваємо підсумки
Знаючи особливості та комплектацію якісного велосипеда, легко розпізнати підробку, зробивши справді правильний вибір.
В інтернет-магазині Sporte.com.ua допоможуть вибрати електровелосипед саме під ваші запити, потреби та бюджет.